A Fókuszolás folyamata az önismereti és terápiás változás kulcsa. A módszer olyan belső figyelem elsajátítását jelenti, amely lehetővé teszi, hogy kapcsolatba kerüljünk élményeink mélyebb szintjével. A kapcsolódás révén megmutatkozik a változás útja. Megismerjük bensőnk működését, és eszközöket tanulunk ahhoz, hogy bánni tudjunk vele.
Eugene T. Gendlin és munkacsoportja a fókuszolást eredetileg terápiát megelőző eszközként fejlesztette ki. Azoknak segített, akik nem tudták használni a terápiás helyzetet. A módszer használata során kiderült, hogy a belső kapcsolódások megteremtése lehetővé teszi a változás önindította útjának kibontakozását, erőforrások használatát. A módszer folyamatos fejlődésével és a legújabb kutatási eredmények beépítésével ma már a mindennapi helyzetek átlátásától a trauma feldolgozásig, számtalan területen jelent segítséget.
A fókuszolás alaplépése a meghallgatás, az illesztés és az összerendezés, ezért jól integrálható más terápiás eszközökkel. Támogatja azok beépülését. Alkalmazása során nő az intuíció, az empátia, önmagunk támaszaivá válhatunk. A összehangolt, összerendezett működés pedig a rugalmas alkalmazkodóképesség, a reziliencia alapfeltétele.
A csoport önmagában, önismereti céllal is elvégezhető. Valamint önismereti alapját képezi a Magyar Szomato-pszichoterápiás Egyesület pszicho-szomatoterapeuta képzés specializációs szakirányának.
A csoport 120 órás fókusztréner képzésben folytatható. A Fókuszolás-orientált képzés a New York-i The International Focusing Institute (továbbiakban: TIFI; https://focusing.org/), a Magyar Szomato-pszichoterápiás Egyesület (továbbiakban: SzPTE; https://habp.hu/) akkreditációjával, a Magyar Fókuszolás-orientált Terápiás és Fókuszolás Intézet (HIFFOP) felügyelete alatt zajlik. A 150+120 óra elvégzéséről a résztvevők a New York-i székhelyű Fókusz Intézet koordinátora által hitelesített tanúsítványt kapnak.
A Magyar Fókuszolás-orientált Terápiás és Fókuszolás Intézet (HIFFOP) képzési rendjéről bővebben itt olvashatnak.
A csoportkezdést a jelentkezőkkel első interjú előzi meg. Felvételi szeminárium: az első 15 óra, melynek végén lehet elköteleződni a 150 órás folyamatra.
Időtartam: szombat 9:00-18:00, vasárnap 9:00-13:00
Időpontok: 10 alkalom, minden hónapban egy hétvége, szeptembertől júniusig.
Díj: 3000 Ft/munkaóra, azaz 45.000 Ft egy hétvége
Helyszín: Fókuszolás Központ.
1027 Budapest, Frankel Leó út 14. I.em. 3., 9-es kapucsengő
Jelentkezés: info@fokuszolaskozpont.hu
Rosnyay Nóra Rita 30/377-60-41 rosnyay.nora@gmail.com
Schwarcz Ágnes 30/468-92-68 sa.fokuszkozpont@gmail.com